Moja historia paznokciowa.  

black.coffee
 
*styczeń rok 2011*
moja studniówka pomyślałam wtedy: przydałoby się jakoś wyglądać. a, że paznokcie były w opłakanym stanie udałam się do kosmetyczki.

pazn_obgryzione.jpg


IMG166.jpg


i tak cieszyłam się nimi jakieś 5 miesiące. w tym czasie zrobiłam sobie dwa razy dopełnienie, bo jak wiadomo paznokcie odrastały.

*czerwiec rok 2011*
złamało mi się bodajże 3 paznokcie i postanowiłam samodzielnie poodrywać sobie tipsy żelowe. *mądra ja!* to była najgorsza decyzja w moim życiu!

obgryzanie_paznokci.jpeg


moje palce były non stop pozawijane w plastry bo się ich po prostu wstydziłam, a na tipsy nie było pieniążków.

*rok 2012* postanowiłam udać się po jakąkolwiek odżywkę wzmacniającą po noszeniu tipsów. pani w drogerii zaproponowała mi eveline 8w1.
pobrane (2).jpg


paznokcie rosły i rosły a ja zużyłam 3 buteleczki. uwielbiałam wtedy malować paznokcie na czarny kolor!

pobrane (1).jpg


po miesiącu kuzynka powiedziała mi o chorobie, którą wywołuje ta odżywka i pech chciał, że onycholiza zaatakowała i moje pięknie wyhodowane pazurki!

pobrane (3).jpg


*STYCZEŃ rok 2013* po odstawieniu tej odżywki paznokcie żyły swoim życiem i zaczęły mi się powoli łamać, raz jeden, drugi..

pobrane.jpg

DSCF9313.JPG


nie chciałam, żeby onycholiza wróciła, bo tej kłujący ból pod płytką paznokcia był nie do zniesienia. chciałam, żeby wreszcie paznokcie wyglądały jak należy, więc udałam się po odżywkę eveline paznokcie twarde i lśniące jak diamend

odżywczak.jpg


*maj rok 2013* pazurki odżyły i nie łamią się
DSCF0110.JPG

DSCF0113.JPG

niestety teraz jadę do Holandii. mam nadzieję, że po powrocie szybko się zregenerują!


pozdrawiam.
black coffee.
  • awatar Obywatelka Świata - : Teraz masz ładne. Mi tipsy zrobiły na plus o tyle, że przestałam swoje obgryzać. Ale ostatnio mega mi pękają. I przeczytałam Hiszpanii zamiast Holandii - no cóż chleb głodnemu na myśli. A gdzie do Holandii?
  • awatar BLACK COFFEE: Mariaheide, Noord-Brabant, Netherlands zbiór owoców ogólnie praca w polu :)
  • awatar Bee;): Fajna historyjka :)
Pokaż wszystkie (13) ›